Wyjazdy Himalaje

Chcesz zdobywać wysokie góry? Trekkingi w Nepalu trwają nawet kilkanaście dni!
Przyjedź do Nepalu na wyprawę życia!

Annapurna Base Camp Trek

Jeżeli postanowisz wybrać się w niezwykle malowniczą wyprawę jaką jest Annapurna Trekking - masz szansę ujrzeć niezwykły 360-stopniowy widok na otaczające góry. W przeszłości właśnie w to miejsce prowadzono większość wypraw wysokogórskich, ponieważ ujrzenie znajdującego się na tym lodowym cyrku krajobrazu obfituje w niezapomniane wspomnienie i przeżycie.

Poon Hill

Annapurna Base Camp Trek, to wyprawa, na którą naprawdę warto się wybrać, wszelki wysiłek włożony w przebywanie szlaku tego trekkingu zwróci się w postaci cudownych widoków na otaczające nas zewsząd góry. Dodatkowo niesamowite usatysfakcjonowanie i duma z własnych możliwości. Oprócz możwliości podziwiania szczytów takich jak:

  • Annapurna I,
  • Singha Chuli,
  • Machhapuchhare,

istnieje genialne podejście na wzgórze Poon Hill, gdzie stoi wieża widokowa, z której można zobaczyć jeden z najwspanialszych widoków na naszej planecie. Jeśli można poczekać tam na wschód słońca, nie ma co się zastanawiać. W tym miejscu widok zachodzącego słońca sprawia tak silne wrażenie, jakby na chwile zatrzymał się czas. Nie da się opisać towarzyszącemu temu wydarzeniu uczucia. Któż od czasu do czasu o tym nie marzy? Wszechotaczające góry wprawią nas w mistyczny nastrój, jakiego nie zaznamy w żadnym innym miejscu. Wybór jest prosty: trekking wokół Annapurny.  Według nepalskich wierzeń - szczyty zamieszkują bogowie i trzeba odnosić się do nich z odpowiednim szacunkiem. Mają nawet swoje wyjątkowe rytułały, z którymi możesz bezpośrednio się zapoznać poprzez wybranie się na wycieczkę, którą dla Ciebie zorganizowaliśmy.

 

Annapurna czy Manaslu?

Annapurna Base Camp

Annapurna to wspaniały region trekkingowy, który pokaże Ci wszystko co jest dostępne w Nepalu i Hiamalajach. W regionie Annapurna masz do dyspozycji trekkingi bazujące na zwiedzaniu, poznawaniu kultury i ludności Nepalu.

Annapurna Circuit Trek - to 24 dniowy treking, który wiedzie Cię pomiędzy najwyższymi szczytami świata.

W Himalajach najwyższe góry mają ponad 8 tys m n.p.m. a w samym Nepalu możesz zobaczyć osiem z nich podczas trekkingów wokół gór. Z łątwością odnajdziesz szlaki, które poprowadzą Cie pod ostatnie bazy wypadowe Everest Base Camp

Manaslu Trekking to wyjątkowy szlak, który pokaże Ci kulturę, religię oraz ludzi Nepalu. Region ten jest otwarty dla turystów od 1991 roku, jednak dostęp tutaj był utrudniony ze względu na brak właściwej drogi, którą dopiero wybudowano.

01.

Przygotowanie do Trekkingu w Nepalu

Jeśli na codzień jesteś aktywny chociaż w minimalnym stopniu, jesteśmy w stanie wytypować dla Ciebie trekking w Nepalu, któremu sprostasz bez większych wyzwań.

02.

Przygotowanie plecaka na wyprawę do Nepalu

Jeśli wybierzemy już odpowiedni trekking, który spełnia Twoje oczekiwania prześlemy Ci listę ekwipunku niezbędnego w plecaku. Wypunktujemy to co jest niezbędne, jak również rzeczy dodatkowe, które umilą podróż, niezapominaj jednak, że to Ty dźwigasz swój plecak

03.

Przygotowanie dokumentów do Nepalu

Zatroszczymy się o wszystkie dokumenty w celu wyjazdu od biletów lotniczych aż po rezerwację pensjonatów. Pamiętaj, że niektóre trekkingi wymagają dodatkowych dokumentów, dlatego zdaj się na nas.