Wyjazdy Himalaje

Chcesz zdobywać wysokie góry? Trekkingi w Nepalu trwają nawet kilkanaście dni!
Przyjedź do Nepalu na wyprawę życia!

Czy w Nepalu jest bezpiecznie?

Wybierając się na trekking w Himalajach, możecie się czuć bezpiecznie dzięki biurom podróży, które załatwią wszelkie ważne kwestie związane z wyjazdem. Ubezpieczenia, karty pobytu - nie musicie się o nie martwić. 

Wiele osób decyduje się samodzielny wyjazd, który może jednak przynieść negatywne skutki. Pomimo tego, że Nepal jest bezpiecznym krajem, mogą przydarzyć się sytuacje, na które nie mamy wpływu. Dlatego warto zaufać biurom podróży, które zajmą się wszystkimi formalnościami, zostawiając wam wolną głowę. 

Turystyka

Nepal jest państwem, które utrzymuje się przede wszystkim z turystyki. Dlatego Nepalczycy kładą duży nacisk na zapewnienie bezpieczeństwa każdemu turyście. Warto jednak przestrzegać pewnych kwestii. Przygotowaliśmy dla Państwa listę, której przestrzeganie okaże się niezbędne podczas podróży do Nepalu.

Trekking w Himalaje

 

  1. Należy pić tylko przefiltrowaną wodę. Surowa woda w Nepalu może spowodować biegunkę, wymioty, a nawet żółtaczkę.
  2. Koniecznie podczas podróży należy zabrać ze sobą drugą osobę i nie wychodzić na samotne piesze wędrówki. 
  3. Przestępczość w Nepalu ma miejsce tak samo jak w innych krajach. Dlatego warto obserwować swoje rzeczy.
  4. Przed przyjazdem warto zrobić kopie dokumentów. To nas może uratować z kryzysowej sytuacji.
  5. Konieczne należy zabrać ubrania na szybko zmieniającą się pogodę. 

Jeżeli będziecie starać się przestrzegać wyżej wymienionych podpunktów. Nepal ani an trochę nie stanie się niebezpiecznym miejscem!

Annapurna czy Manaslu?

Annapurna Base Camp

Annapurna to wspaniały region trekkingowy, który pokaże Ci wszystko co jest dostępne w Nepalu i Hiamalajach. W regionie Annapurna masz do dyspozycji trekkingi bazujące na zwiedzaniu, poznawaniu kultury i ludności Nepalu.

Annapurna Circuit Trek - to 24 dniowy treking, który wiedzie Cię pomiędzy najwyższymi szczytami świata.

W Himalajach najwyższe góry mają ponad 8 tys m n.p.m. a w samym Nepalu możesz zobaczyć osiem z nich podczas trekkingów wokół gór. Z łątwością odnajdziesz szlaki, które poprowadzą Cie pod ostatnie bazy wypadowe Everest Base Camp

Manaslu Trekking to wyjątkowy szlak, który pokaże Ci kulturę, religię oraz ludzi Nepalu. Region ten jest otwarty dla turystów od 1991 roku, jednak dostęp tutaj był utrudniony ze względu na brak właściwej drogi, którą dopiero wybudowano.

01.

Przygotowanie do Trekkingu w Nepalu

Jeśli na codzień jesteś aktywny chociaż w minimalnym stopniu, jesteśmy w stanie wytypować dla Ciebie trekking w Nepalu, któremu sprostasz bez większych wyzwań.

02.

Przygotowanie plecaka na wyprawę do Nepalu

Jeśli wybierzemy już odpowiedni trekking, który spełnia Twoje oczekiwania prześlemy Ci listę ekwipunku niezbędnego w plecaku. Wypunktujemy to co jest niezbędne, jak również rzeczy dodatkowe, które umilą podróż, niezapominaj jednak, że to Ty dźwigasz swój plecak

03.

Przygotowanie dokumentów do Nepalu

Zatroszczymy się o wszystkie dokumenty w celu wyjazdu od biletów lotniczych aż po rezerwację pensjonatów. Pamiętaj, że niektóre trekkingi wymagają dodatkowych dokumentów, dlatego zdaj się na nas.