Wyjazdy Himalaje

Chcesz zdobywać wysokie góry? Trekkingi w Nepalu trwają nawet kilkanaście dni!
Przyjedź do Nepalu na wyprawę życia!

Annapurna Circuit Trek

Kolejna z wypraw w Himalaje, która powala swoimi widokami i miejscami, które są znane większości europejczykom tylko i wyłącznie z mediów. Annapurna - pasmo górskie składające się z kilku majestatycznych szczytów. Podczas tego trekkingu praktycznie cały czas podziwiamy wierzchołki Annapurna II, III, IV. W zasięgu wzroku również są: Manaslu, Gangapurna, Tilicho, Thorong, Nilgiri, Dhaulagiri.

Jeśli przejdziesz pełną aklimatyzacje, bez pośpiechu poświęcisz czas na przygotowanie do trekkingu, będziesz odpowiednio zmotywowany - bez wątpienia osiągniesz zamierzony cel. Zapoznaj się z niecodzienną kulturą buddyjską i hunduizmem, spektakularnymi krajobrazami. Relacje z Nepalczykami na pewno zapadną Ci głęboko w pamięci. Są to ludzie niesamowicie życzliwi i gościnni. Wyprawa w Himalaje w region Annapurna to niespełnione marzenie wielu osób, ale Ty masz szansę wyłamać się z tej grupy, wystarczy odrobina chęci, kilkanaście dni wolnych i już możesz z nami wybrać się na wyjazd w najciekawsze góry świata. Himalaje zwane są "dachem świata" - ze względu na ośmiotysięczniki, które zdobią tutaj horyzont. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przekonać się o tym na własne oczy!

Annapurna Circuit w kilku słowach:

  • 24 dni niezapomnianego trekkingu w jednym z najpiekniejszych regionów na świecie;
  • Trudny i wymagający trek dla początkujących podróżników;
  • Noclegi w lodgach na trasie.
  • Najlepsze okresy na wyprawę: październik-grudzień, a także marzec-maj.

Annapurna czy Manaslu?

Annapurna Base Camp

Annapurna to wspaniały region trekkingowy, który pokaże Ci wszystko co jest dostępne w Nepalu i Hiamalajach. W regionie Annapurna masz do dyspozycji trekkingi bazujące na zwiedzaniu, poznawaniu kultury i ludności Nepalu.

Annapurna Circuit Trek - to 24 dniowy treking, który wiedzie Cię pomiędzy najwyższymi szczytami świata.

W Himalajach najwyższe góry mają ponad 8 tys m n.p.m. a w samym Nepalu możesz zobaczyć osiem z nich podczas trekkingów wokół gór. Z łątwością odnajdziesz szlaki, które poprowadzą Cie pod ostatnie bazy wypadowe Everest Base Camp

Manaslu Trekking to wyjątkowy szlak, który pokaże Ci kulturę, religię oraz ludzi Nepalu. Region ten jest otwarty dla turystów od 1991 roku, jednak dostęp tutaj był utrudniony ze względu na brak właściwej drogi, którą dopiero wybudowano.

01.

Przygotowanie do Trekkingu w Nepalu

Jeśli na codzień jesteś aktywny chociaż w minimalnym stopniu, jesteśmy w stanie wytypować dla Ciebie trekking w Nepalu, któremu sprostasz bez większych wyzwań.

02.

Przygotowanie plecaka na wyprawę do Nepalu

Jeśli wybierzemy już odpowiedni trekking, który spełnia Twoje oczekiwania prześlemy Ci listę ekwipunku niezbędnego w plecaku. Wypunktujemy to co jest niezbędne, jak również rzeczy dodatkowe, które umilą podróż, niezapominaj jednak, że to Ty dźwigasz swój plecak

03.

Przygotowanie dokumentów do Nepalu

Zatroszczymy się o wszystkie dokumenty w celu wyjazdu od biletów lotniczych aż po rezerwację pensjonatów. Pamiętaj, że niektóre trekkingi wymagają dodatkowych dokumentów, dlatego zdaj się na nas.