Wyjazdy Himalaje

Chcesz zdobywać wysokie góry? Trekkingi w Nepalu trwają nawet kilkanaście dni!
Przyjedź do Nepalu na wyprawę życia!

Dolina Kathmandu

Marzy Ci się niesamowita wycieczka do Nepalu? Jeżeli tak, to świetnym wyborem będzie wycieczka po Dolinie Kathmandu. Jest ona wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, naszym zdaniem w pełni zasłużenie. Wybierając się na nią masz okazję poznać niesamowitą kulturę rdzennych mieszkańców Nepalu i wiele historycznych atrakcji znajdujących się u podnóża Himalajów. Napotkamy tutaj wiele zwierząt, które są zagrożone wyginięciem i nie można spotkać ich w żadnym innym miejscu na świecie. Biologiczne bogactwo nepalskiej ziemi jest jednym z najwspanialszych, zważając na różnorodność i zmienność na poszczególnych piętrach klimatycznych.

Nepal jest krajem, gdzie występuje nawiększe skupisko miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO:

  • Park Narodowy Sagarmatha;
  • Dolina Katmandu;
  • Park Narodowy Ćitwan;
  • Lumbini;

Podczas tej niezwykłej wycieczki ujrzysz między innymi Pałac Królewski Durbar Square w Kathmandu. Jest to wyjątkowe i zabytkowe już miejsce, gdzie w dawnych czasach była to rezydencja królewska.

Wycieczka do Nepalu jest to również dobra okazja, aby zwiedzić wiele świątyń oraz muzeów znajdujących się w tej niezwykle atrakcyjnej dolinie. Jeżeli już o tym mowa, warto również zwiedzić zespół świątyń buddyjskich Swayambunath.Znajdują się one na wzgórzu oddalonym od Durbar Square niewiele ponad 3 km. Zobaczysz stamtąd niesamowity widok na malowniczą okolicę, który na pewno zapadnie Ci w pamięć.

Jest to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, a przy okazji na zobaczenie nowych i niesamowitych miejsc, które tylko czekają, aby je odkryć. Warto wybrać się na wycieczkę do doliny Kathmandu razem z nami!

Annapurna czy Manaslu?

Annapurna Base Camp

Annapurna to wspaniały region trekkingowy, który pokaże Ci wszystko co jest dostępne w Nepalu i Hiamalajach. W regionie Annapurna masz do dyspozycji trekkingi bazujące na zwiedzaniu, poznawaniu kultury i ludności Nepalu.

Annapurna Circuit Trek - to 24 dniowy treking, który wiedzie Cię pomiędzy najwyższymi szczytami świata.

W Himalajach najwyższe góry mają ponad 8 tys m n.p.m. a w samym Nepalu możesz zobaczyć osiem z nich podczas trekkingów wokół gór. Z łątwością odnajdziesz szlaki, które poprowadzą Cie pod ostatnie bazy wypadowe Everest Base Camp

Manaslu Trekking to wyjątkowy szlak, który pokaże Ci kulturę, religię oraz ludzi Nepalu. Region ten jest otwarty dla turystów od 1991 roku, jednak dostęp tutaj był utrudniony ze względu na brak właściwej drogi, którą dopiero wybudowano.

01.

Przygotowanie do Trekkingu w Nepalu

Jeśli na codzień jesteś aktywny chociaż w minimalnym stopniu, jesteśmy w stanie wytypować dla Ciebie trekking w Nepalu, któremu sprostasz bez większych wyzwań.

02.

Przygotowanie plecaka na wyprawę do Nepalu

Jeśli wybierzemy już odpowiedni trekking, który spełnia Twoje oczekiwania prześlemy Ci listę ekwipunku niezbędnego w plecaku. Wypunktujemy to co jest niezbędne, jak również rzeczy dodatkowe, które umilą podróż, niezapominaj jednak, że to Ty dźwigasz swój plecak

03.

Przygotowanie dokumentów do Nepalu

Zatroszczymy się o wszystkie dokumenty w celu wyjazdu od biletów lotniczych aż po rezerwację pensjonatów. Pamiętaj, że niektóre trekkingi wymagają dodatkowych dokumentów, dlatego zdaj się na nas.