Wyjazdy Himalaje

Chcesz zdobywać wysokie góry? Trekkingi w Nepalu trwają nawet kilkanaście dni!
Przyjedź do Nepalu na wyprawę życia!

Manaslu Trek

Organizujemy wycieczki w Himalaje we wszystkie krainy urocze Nepalu, a teraz chcemy Ci zaproponować trekking w nieziemskim regionie Manaslu - miejsce, gdzie przeplata się hinduizm z wyznaniem buddyjskim, które przesiąkają każdy kamień, gdzie krajobrazy gór Nepalu w połączeniu z małymi wioskami tworzą fantazyjną kompozycję. Zapraszamy na 20-dniowy trekking po Himalajach w regionie Góry Manaslu (8156m). Trekking ten jest dość szczególny, dużo mniej popularny niż te z regionu Annapurna czy Everest, ale tylko ze względu na stosunkowo uciążliwy dojazd do tego wspaniałego regionu.


trekking w nepalu langtang trek
Piękna góra Manaslu to ponad 8156 m (jeden z 8 najwyższych gór świata) wita nas każego dnia o poranku i żegna na dobranoc wspaniałymi krajobrazami, przez 20 dni będzie zachwycać Cię swoim widokiem. Cały trekking przechodzi przez obszary chronione w Nepalu i Himalajach więc niezbędne są dokumenty potwierdzające Twoją tożsamość oraz zezwolenia na trekking w tym miejscu. Z naszą pomocą bezproblemowo załatwisz wszystkie formalności.

Region Manaslu Trek w roku 2015 odwiedziło bardzo silne trzęsienie ziemi. Zniszczenia były ogromne, począwszy od zawalonych zabytków, dróg czy nawet trudnością z dostępem do wody i innych przywilejów. Nepalczycy stanęli na wysokości zadania i wraz z pomocą międzynarodową byli w stanie przywrócić ten region do  dawnej świetności. Odbudowali kluczowe miejsca, zachowując przy tym swoją naturalną radość i przemiłe usposobienie.

Treking Manaslu w skrócie:

  • Trwa 20 dni, ale może się wydłużyć ze względu na poprawną aklimatyzacje, która dla każdego jest sprawą indywidualną.
  • Jest dość trudny, powinny podjąć go osoby, które są zaznajomione z długim wysiłkiem fizycznym i mają nienaganną kondycję.
  • Start z miasta Arughat, a koniec w wiosce Syange.
  • Transport lotniczy jest prywatny.

Annapurna czy Manaslu?

Annapurna Base Camp

Annapurna to wspaniały region trekkingowy, który pokaże Ci wszystko co jest dostępne w Nepalu i Hiamalajach. W regionie Annapurna masz do dyspozycji trekkingi bazujące na zwiedzaniu, poznawaniu kultury i ludności Nepalu.

Annapurna Circuit Trek - to 24 dniowy treking, który wiedzie Cię pomiędzy najwyższymi szczytami świata.

W Himalajach najwyższe góry mają ponad 8 tys m n.p.m. a w samym Nepalu możesz zobaczyć osiem z nich podczas trekkingów wokół gór. Z łątwością odnajdziesz szlaki, które poprowadzą Cie pod ostatnie bazy wypadowe Everest Base Camp

Manaslu Trekking to wyjątkowy szlak, który pokaże Ci kulturę, religię oraz ludzi Nepalu. Region ten jest otwarty dla turystów od 1991 roku, jednak dostęp tutaj był utrudniony ze względu na brak właściwej drogi, którą dopiero wybudowano.

01.

Przygotowanie do Trekkingu w Nepalu

Jeśli na codzień jesteś aktywny chociaż w minimalnym stopniu, jesteśmy w stanie wytypować dla Ciebie trekking w Nepalu, któremu sprostasz bez większych wyzwań.

02.

Przygotowanie plecaka na wyprawę do Nepalu

Jeśli wybierzemy już odpowiedni trekking, który spełnia Twoje oczekiwania prześlemy Ci listę ekwipunku niezbędnego w plecaku. Wypunktujemy to co jest niezbędne, jak również rzeczy dodatkowe, które umilą podróż, niezapominaj jednak, że to Ty dźwigasz swój plecak

03.

Przygotowanie dokumentów do Nepalu

Zatroszczymy się o wszystkie dokumenty w celu wyjazdu od biletów lotniczych aż po rezerwację pensjonatów. Pamiętaj, że niektóre trekkingi wymagają dodatkowych dokumentów, dlatego zdaj się na nas.