Wyjazdy Himalaje

Chcesz zdobywać wysokie góry? Trekkingi w Nepalu trwają nawet kilkanaście dni!
Przyjedź do Nepalu na wyprawę życia!

Najlepszy trekking w Nepalu

Znajdujesz się w południowej Azji. Ośnieżone szczyty Himalajów są równie onieśmielające, co zachęcające. Wśród górskiej ciszy słyszysz jedynie zew swojego wewnętrznego wilka. Możesz liczyć wyłącznie na to, że Twój sprzęt okaże się równie mocny, jak Twoja determinacja. Trekking w Nepalu to coś, czego szukasz!

Witamy w Nepalu!

Twoim punktem startowym jest Katmandu – doskonała przystań dla wszystkich entuzjastów górskiego trekkingu zainteresowanych trasą Annapurna Circuit. Nie ona jest jednak Twoim głównym celem. Jest nim Everest Base Camp – wsiadasz zatem w samolot do Lukli, gdzie rozpocznie się, być może, największa przygoda Twojego życia.

Decydując się na trekking do Everest Base Camp musisz przygotować się na kilkanaście dni wędrówki. Podczas niej nacieszysz swoje oczy najpiękniejszą panoramą Himalajów – zobaczysz m.in. szczyty Thamserku, Kangtega, Ama Dablam oraz oczywiście Mount Everest. Trasa powiedzie Cię przez  górskie klify, strome wąwozy, lasy iglaste, łąki, mosty nad rozpadlinami oraz lodowce. Zetkniesz się także z nepalską kulturą, odwiedzając górskie osady, amfiteatralny Namche Bazar, czy klasztor Tengboche.

Trekking w Nepalu

Zwieńczeniem Twojej wyprawy będzie osada Gorakshep, a następnie legendarny Everest Base Camp (5364 m n.p.m.) – miejsce, w którym Hillary i Norgay rozbili swój pierwszy obóz.

Potrzebne Ci będą:

  • niezbędne dokumenty (paszport, wymagane pozwolenia);
  • śpiwór zimowy;
  • namiot;
  • ubrania;
  • przybory toaletowe;
  • zestaw pierwszej pomocy;
  • niezbędna elektronika;
  • gotówka (rupie nepalskie)

Do zobaczenia na szlaku!

Annapurna czy Manaslu?

Annapurna Base Camp

Annapurna to wspaniały region trekkingowy, który pokaże Ci wszystko co jest dostępne w Nepalu i Hiamalajach. W regionie Annapurna masz do dyspozycji trekkingi bazujące na zwiedzaniu, poznawaniu kultury i ludności Nepalu.

Annapurna Circuit Trek - to 24 dniowy treking, który wiedzie Cię pomiędzy najwyższymi szczytami świata.

W Himalajach najwyższe góry mają ponad 8 tys m n.p.m. a w samym Nepalu możesz zobaczyć osiem z nich podczas trekkingów wokół gór. Z łątwością odnajdziesz szlaki, które poprowadzą Cie pod ostatnie bazy wypadowe Everest Base Camp

Manaslu Trekking to wyjątkowy szlak, który pokaże Ci kulturę, religię oraz ludzi Nepalu. Region ten jest otwarty dla turystów od 1991 roku, jednak dostęp tutaj był utrudniony ze względu na brak właściwej drogi, którą dopiero wybudowano.

01.

Przygotowanie do Trekkingu w Nepalu

Jeśli na codzień jesteś aktywny chociaż w minimalnym stopniu, jesteśmy w stanie wytypować dla Ciebie trekking w Nepalu, któremu sprostasz bez większych wyzwań.

02.

Przygotowanie plecaka na wyprawę do Nepalu

Jeśli wybierzemy już odpowiedni trekking, który spełnia Twoje oczekiwania prześlemy Ci listę ekwipunku niezbędnego w plecaku. Wypunktujemy to co jest niezbędne, jak również rzeczy dodatkowe, które umilą podróż, niezapominaj jednak, że to Ty dźwigasz swój plecak

03.

Przygotowanie dokumentów do Nepalu

Zatroszczymy się o wszystkie dokumenty w celu wyjazdu od biletów lotniczych aż po rezerwację pensjonatów. Pamiętaj, że niektóre trekkingi wymagają dodatkowych dokumentów, dlatego zdaj się na nas.