Wyjazdy Himalaje

Chcesz zdobywać wysokie góry? Trekkingi w Nepalu trwają nawet kilkanaście dni!
Przyjedź do Nepalu na wyprawę życia!

Święto Dashian

Święto Dashian jest najbardziej znaną uroczystością w całym Nepalu. Obchodzone w we wrześniu lub październiku niesie ze sobą piękną, słoneczną pogodę. 

Obrzędy różnią się od siebie w zależności od regionu. Jedno jest pewne. Dolina Kathmandu podczas 15-dniowych uroczystości totalnie pustoszeje. Mieszkańcy wracają do domów swoich przodków, spędzając czas w gronie rodziny. Dashian symbolizuje zwycięstwo nad Demos, złymi demonami, które zostają zgładzone przez boginię Durga. Kolorowe latawce i wysokie huśtawki to nierozłączne atrakcje tego dnia. 

Najważniejsze obrzędy

Bardzo ważną rolę odgrywają ofiary zwierząt złożone przed świętymi miejscami. To hinduskie święto odgrywa szczególnie ważną rolę ze względu na możliwość codziennego kosztowania mięsa przez rdzenną ludność. Niestety, ale warunki sytuacja ekonomiczna nie pozwala na frykasy na co dzień. Dlatego w trakcie uroczystości warto najadać się do syta. 

Wycieczka do Nepalu

Coś dla dzieci

Święta Dashian najbardziej oczekują dzieci. Ze względu na to, że jest to czas, w którym można pozwolić sobie na kupno rozmaitych rzeczy. Nowe zabawki i ubrania ucieszą każdego malucha.

Nepal wycieczka

Nepal to nie tylko trekking. To również możliwość poznania kultury i tradycji. Nie ma drugie takiego miejsca na ziemi. Dlatego warto zdecydować się na wycieczkę do Nepalu z naszego biura podróży, by móc doznać atmosferę stolicy Katmandu i przekonać się jak wiele może Ci dać ten azjatycki kraj!

Annapurna czy Manaslu?

Annapurna Base Camp

Annapurna to wspaniały region trekkingowy, który pokaże Ci wszystko co jest dostępne w Nepalu i Hiamalajach. W regionie Annapurna masz do dyspozycji trekkingi bazujące na zwiedzaniu, poznawaniu kultury i ludności Nepalu.

Annapurna Circuit Trek - to 24 dniowy treking, który wiedzie Cię pomiędzy najwyższymi szczytami świata.

W Himalajach najwyższe góry mają ponad 8 tys m n.p.m. a w samym Nepalu możesz zobaczyć osiem z nich podczas trekkingów wokół gór. Z łątwością odnajdziesz szlaki, które poprowadzą Cie pod ostatnie bazy wypadowe Everest Base Camp

Manaslu Trekking to wyjątkowy szlak, który pokaże Ci kulturę, religię oraz ludzi Nepalu. Region ten jest otwarty dla turystów od 1991 roku, jednak dostęp tutaj był utrudniony ze względu na brak właściwej drogi, którą dopiero wybudowano.

01.

Przygotowanie do Trekkingu w Nepalu

Jeśli na codzień jesteś aktywny chociaż w minimalnym stopniu, jesteśmy w stanie wytypować dla Ciebie trekking w Nepalu, któremu sprostasz bez większych wyzwań.

02.

Przygotowanie plecaka na wyprawę do Nepalu

Jeśli wybierzemy już odpowiedni trekking, który spełnia Twoje oczekiwania prześlemy Ci listę ekwipunku niezbędnego w plecaku. Wypunktujemy to co jest niezbędne, jak również rzeczy dodatkowe, które umilą podróż, niezapominaj jednak, że to Ty dźwigasz swój plecak

03.

Przygotowanie dokumentów do Nepalu

Zatroszczymy się o wszystkie dokumenty w celu wyjazdu od biletów lotniczych aż po rezerwację pensjonatów. Pamiętaj, że niektóre trekkingi wymagają dodatkowych dokumentów, dlatego zdaj się na nas.