Wyjazdy Himalaje

Chcesz zdobywać wysokie góry? Trekkingi w Nepalu trwają nawet kilkanaście dni!
Przyjedź do Nepalu na wyprawę życia!

Trekking do bazy pod Everestem

Himalaje często bywają ważnym celem do osiągnięcia dla wszystkich miłośników podróży, gór i wspinaczek. Bardzo ważne jednak jest wcześniejsze przygotowanie, tak aby nie narazić się na niebezpieczeństwa, możliwe zagrożenia, oraz żeby być świadomym wszelkich możliwych kosztów związanych z trekkingiem do bazy pod Everestem. Przed podjęciem decyzji o wyjedzie, zapoznaj się z przygotowanymi przez nas najważniejszymi informacjami. 

Górska wyprawa, dla kogo jest przeznaczona?

Trasa do bazy pod Everestem często okazuje się jedną z najłatwiejszych do pokonania w Nepalu, ale nie oznacza to, że przeznaczona jest dla wszystkich. 

  • Ważne jest, aby Twoja kondycja fizyczna była naprawdę dobra – na początek warto zacząć ćwiczyć, chociażby w domu. W ten sposób szybciej przyzwyczaisz się do wzmożonej aktywności fizycznej i nie odczujesz włożonego w trekking wysiłku jak bez wcześniejszego, fizycznego przygotowania. Domowe ćwiczenia warto rozszerzać o wyjścia na siłownie czy jogging.
  • Poznawaj polskie trasy górskie. Osoby, które niejedną wyprawę mają Trekking do bazy pod Everestemza sobą, będą miały ułatwione zadanie w trekkingu w Nepalu. Dzięki temu łatwiej poznać własne możliwości i górskie warunki, a co za tym idzie – ułatwić sobie wyprawę pod Everestem.
  • Najważniejsze jednak to zdrowie i chęć! Jeśli tylko to posiadasz, nic nie stoi na przeszkodzie ku nowej przygodzie.

Baza pod Everestem - jak zacząć?

Twoja przygoda rozpoczyna się od lotudo Katmandu, czylistolicy Nepalu. Następnym i najczęściej wybieranym przez podróżujących krokiem jest przesiadka do samolotu, dzięki któremu znajdziesz się w Lukli, bardzo popularnym miejscu dla  osób przebywających w Himalajach. Mimo że drugie z miast jest mniejsze w stosunku do stolicy, to łatwo zaopatrzysz się tutaj w najpotrzebniejsze w czasie wędrówki rzeczy i wymienisz pieniądze.

Sprawdź również alternatywną opcję, jaką jest zorganizowanie autobusu do Jiri bądź Shivalaya. W ten sposób można zaoszczędzić pieniądze, ale trzeba liczyć się z wydłużonym czasem podróży (ok. 5-6 dni trekkingu)

Annapurna czy Manaslu?

Annapurna Base Camp

Annapurna to wspaniały region trekkingowy, który pokaże Ci wszystko co jest dostępne w Nepalu i Hiamalajach. W regionie Annapurna masz do dyspozycji trekkingi bazujące na zwiedzaniu, poznawaniu kultury i ludności Nepalu.

Annapurna Circuit Trek - to 24 dniowy treking, który wiedzie Cię pomiędzy najwyższymi szczytami świata.

W Himalajach najwyższe góry mają ponad 8 tys m n.p.m. a w samym Nepalu możesz zobaczyć osiem z nich podczas trekkingów wokół gór. Z łątwością odnajdziesz szlaki, które poprowadzą Cie pod ostatnie bazy wypadowe Everest Base Camp

Manaslu Trekking to wyjątkowy szlak, który pokaże Ci kulturę, religię oraz ludzi Nepalu. Region ten jest otwarty dla turystów od 1991 roku, jednak dostęp tutaj był utrudniony ze względu na brak właściwej drogi, którą dopiero wybudowano.

01.

Przygotowanie do Trekkingu w Nepalu

Jeśli na codzień jesteś aktywny chociaż w minimalnym stopniu, jesteśmy w stanie wytypować dla Ciebie trekking w Nepalu, któremu sprostasz bez większych wyzwań.

02.

Przygotowanie plecaka na wyprawę do Nepalu

Jeśli wybierzemy już odpowiedni trekking, który spełnia Twoje oczekiwania prześlemy Ci listę ekwipunku niezbędnego w plecaku. Wypunktujemy to co jest niezbędne, jak również rzeczy dodatkowe, które umilą podróż, niezapominaj jednak, że to Ty dźwigasz swój plecak

03.

Przygotowanie dokumentów do Nepalu

Zatroszczymy się o wszystkie dokumenty w celu wyjazdu od biletów lotniczych aż po rezerwację pensjonatów. Pamiętaj, że niektóre trekkingi wymagają dodatkowych dokumentów, dlatego zdaj się na nas.