Wyjazdy Himalaje

Chcesz zdobywać wysokie góry? Trekkingi w Nepalu trwają nawet kilkanaście dni!
Przyjedź do Nepalu na wyprawę życia!

Pasja - trekking i wyjazdy w Himalaje

Niezbędne dokumenty do trekkingu Nepal można załatwić praktycznie w samym Nepalu, w biurze turystycznym. Wymagane będzie posiadanie dokumentu, który poświadczy, że widniejemy w bazie danych osób biorących udział w wyprawie po Nepalu czy tak zwany bilet wstępu na szlaki górskie.

Dokumenty te są możliwe do odebrania od ręki, po uiszczeniu odpowiedniej zapłaty. Wypełnienie niezbędnych formularzy nepalskich nie jest trudne i nie trwa długo. Można to zrobić zaraz przed wyprawą w Himalaje. Należy mieć ze sobą kilka zdjęć paszportowych (w formie cyfrowej i papierowej), ale nie jest to też warunek konieczny, ponieważ na miejscu mają Państwo możliwość zrobienia zdjęć. Walutą Nepalu jest rupia nepalska. Warto zatrposzczyć się o wymianę pieniądzy na tą walutę podczas trekkingu Nepal bo ceny kantorów ulicznych, mają dość wysoki przelicznik za takie waluty jak euro czy dolary.

Noclegi w Nepalu podczas trekkingu

Wzdłuż szalków górskich znajdują się wioski, które oferują noclegi, turystom i osobom wędrującym po trasach. Nie jest tam trudno o wynajęcie pokoju podczas trekkingu. Pokoje są skromnie urządzone, znaleźć tam można wyłącznie łóżko, czasami szafkę nocną. Nie mniej jednak jeśli taki nocleg służy nam wyłącznie za miejsce do spania, to w zupełności wystarczy.

Budynki w Nepalu są dość stare, nieocieplone przez co panująca w nich temperatura jest dosyć niska. Dlatego warto mieć na trekkingu Nepal ciepłe ubrania i śpiwór, aby się nie przeziębić. Ludzie tam pracujący i mieszkający są bardzo mili, gościnni, chętnie służą radą i pomocą. W hostelach jest również możliwość zamówienia jedzenia, śniadania oraz obiadokolacji. Dzięki temu w ciągu dnia mamy możliwość zjedzenia czegoś ciepłego oraz napicia się pysznej nepalskiej herbaty. Kilka z tradycyjnych potraw:

  • Dal Bhat - narodowa potrawa składająca się z ryżu, warzyw i zupy z soczewicy;
  • Pierożki momo z różnego rodzaju farszem;
  • Thupka - pożywa zupa z makaronem;
  • Miejcowe jogurty i sery - coś niesamowitego;

Annapurna czy Manaslu?

Annapurna Base Camp

Annapurna to wspaniały region trekkingowy, który pokaże Ci wszystko co jest dostępne w Nepalu i Hiamalajach. W regionie Annapurna masz do dyspozycji trekkingi bazujące na zwiedzaniu, poznawaniu kultury i ludności Nepalu.

Annapurna Circuit Trek - to 24 dniowy treking, który wiedzie Cię pomiędzy najwyższymi szczytami świata.

W Himalajach najwyższe góry mają ponad 8 tys m n.p.m. a w samym Nepalu możesz zobaczyć osiem z nich podczas trekkingów wokół gór. Z łątwością odnajdziesz szlaki, które poprowadzą Cie pod ostatnie bazy wypadowe Everest Base Camp

Manaslu Trekking to wyjątkowy szlak, który pokaże Ci kulturę, religię oraz ludzi Nepalu. Region ten jest otwarty dla turystów od 1991 roku, jednak dostęp tutaj był utrudniony ze względu na brak właściwej drogi, którą dopiero wybudowano.

01.

Przygotowanie do Trekkingu w Nepalu

Jeśli na codzień jesteś aktywny chociaż w minimalnym stopniu, jesteśmy w stanie wytypować dla Ciebie trekking w Nepalu, któremu sprostasz bez większych wyzwań.

02.

Przygotowanie plecaka na wyprawę do Nepalu

Jeśli wybierzemy już odpowiedni trekking, który spełnia Twoje oczekiwania prześlemy Ci listę ekwipunku niezbędnego w plecaku. Wypunktujemy to co jest niezbędne, jak również rzeczy dodatkowe, które umilą podróż, niezapominaj jednak, że to Ty dźwigasz swój plecak

03.

Przygotowanie dokumentów do Nepalu

Zatroszczymy się o wszystkie dokumenty w celu wyjazdu od biletów lotniczych aż po rezerwację pensjonatów. Pamiętaj, że niektóre trekkingi wymagają dodatkowych dokumentów, dlatego zdaj się na nas.