Wyjazdy Himalaje

Chcesz zdobywać wysokie góry? Trekkingi w Nepalu trwają nawet kilkanaście dni!
Przyjedź do Nepalu na wyprawę życia!

Trekking w Himalajach

Góry Nepalu - Himalaje mają do zaoferowania podróżnikom wiele różnorodnych tras na trekkingi nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie wspinały się po górach i nie mają doskonałej kondycji. Bardzo ważna jest pora roku jaką wybieramy na wyprawę w Himalaje, wymagane są różne dokumenty i pozwolenia. Nie ma się czym martwić - nasze biuro podróży Nepal o wszystko się zatroszczy.

Trasy wycieczek do Nepalu są różnorodne pod względem trudności i dostępności w wybranych porach roku. Każdy trekking jest bardzo dobrze oznaczony, dlatego też nie trzeba się obawiać, że można się zgubić. Nasi przewodnicy znają te trasy bardzo dobrze, bywają na nich od lat, podróżując tam w wieloosobowych grupach. Znają też wiele ciekawostek regionalnych, opowiadają o kulturze, religii oraz posiadają dużą wiedzę o terenach po których się przemieszczają.

Nepal wycieczka Annapurna trekking

W Himalajach są dwie pory roku, które doskonale nadają się na wycieczki w Himalaje. Pierwszą z nich jest okres od marca do maja. Wtedy to kwitną rododendrony, którymi są pokryte zbocza gór, a widok zapiera dech w piersiach. W marcu jest ciepło, a trekking jest przyjemny. Od końca czerwca do sierpnia trwa letni monsun, jest wilgotno i mgliście. Natomiast we wrześniu panują doskonałe warunki na trekking Everest Base Camp i wejścia naprawdę wysoko ponieważ niebo jest przejrzyste, widoczność nie jest niczym ograniczona.

 

Październik i listopad to miesiące, w których widoczność jest bardzo dobra, ale robi się coraz chłodniej. Od grudnia do lutego jest bardzo zimno.

Annapurna czy Manaslu?

Annapurna Base Camp

Annapurna to wspaniały region trekkingowy, który pokaże Ci wszystko co jest dostępne w Nepalu i Hiamalajach. W regionie Annapurna masz do dyspozycji trekkingi bazujące na zwiedzaniu, poznawaniu kultury i ludności Nepalu.

Annapurna Circuit Trek - to 24 dniowy treking, który wiedzie Cię pomiędzy najwyższymi szczytami świata.

W Himalajach najwyższe góry mają ponad 8 tys m n.p.m. a w samym Nepalu możesz zobaczyć osiem z nich podczas trekkingów wokół gór. Z łątwością odnajdziesz szlaki, które poprowadzą Cie pod ostatnie bazy wypadowe Everest Base Camp

Manaslu Trekking to wyjątkowy szlak, który pokaże Ci kulturę, religię oraz ludzi Nepalu. Region ten jest otwarty dla turystów od 1991 roku, jednak dostęp tutaj był utrudniony ze względu na brak właściwej drogi, którą dopiero wybudowano.

01.

Przygotowanie do Trekkingu w Nepalu

Jeśli na codzień jesteś aktywny chociaż w minimalnym stopniu, jesteśmy w stanie wytypować dla Ciebie trekking w Nepalu, któremu sprostasz bez większych wyzwań.

02.

Przygotowanie plecaka na wyprawę do Nepalu

Jeśli wybierzemy już odpowiedni trekking, który spełnia Twoje oczekiwania prześlemy Ci listę ekwipunku niezbędnego w plecaku. Wypunktujemy to co jest niezbędne, jak również rzeczy dodatkowe, które umilą podróż, niezapominaj jednak, że to Ty dźwigasz swój plecak

03.

Przygotowanie dokumentów do Nepalu

Zatroszczymy się o wszystkie dokumenty w celu wyjazdu od biletów lotniczych aż po rezerwację pensjonatów. Pamiętaj, że niektóre trekkingi wymagają dodatkowych dokumentów, dlatego zdaj się na nas.