Wyjazdy Himalaje

Chcesz zdobywać wysokie góry? Trekkingi w Nepalu trwają nawet kilkanaście dni!
Przyjedź do Nepalu na wyprawę życia!

Upper Mustang Trek

Jeśli ciągle zastanawiasz się dlaczego jeszcze nie podjąłeś decyzji o wyprawie swojego życia, na wycieczkę w Himalaje, to już jesteśmy pewni nie widziałeś naszej galerii zdjęć i genialnej oferty. Himalaje to tak wyjątkowe miejsce, że nikogo nie trzeba długo przekonywać do zwiedzania tego regionu. Od razu pojawiają się pytania: jak tam dotrzeć, kiedy warto jechać i jaki trekking wybrać.

Przedstawimy Ci naszą propozycję na dość łatwy trekking w Himalajach - Królestwo Nepalu - Dolina Mustang - to miejsce, które przywita Cię wyjątkową przyrodą niespotykaną nigdzie indziej, ludźmi dla których dzielenie się swoją kulturą, zachowaniem i tradycjami to przyjemność. Nepalczycy to wyjątkowi ludzie przekonasz się o tym już wkrótce.

Dolina Mustang Trek - to miejsce, w którym kultura Nepalu i tradycje przesiąkniete są buddyzmem. Spotkasz tu mnichów, przepiękne klasztory i miejsca kultu. Szlak ten jest dostępny dla turystów od 1991 roku jednak musisz posiadać stosowne zezwolenia, które zdobędziesz na miejscu, ale dodatkowo płatne. Bez nich wejście na trekking jest nielegalne, ale również (co dla wielu jest gorsze) jest obrazą dobrych obyczajów w tym kraju.

Rdzenni mieszkańcy Doliny Mustang - lud Loba, to ludzie zaprawieni przez góry, przez pustynny klimat. Mimo trudów życia, którym stawiają czoła na codzień są to ludzie niezwykle uprzejmi. Nie dlatego, iż doskonale wiedzą, że turystyka Nepalu to dla ich państwa jeden z najważnieszych sposobów na zarobek. Swoją pogodę ducha nepalczycy zawdzięczajom głębokim wierzeniom oraz stylowi życia.

Dolina Mustang w punktach:

  • 21 dni na szlaku trekkingowym.
  • Noclegi dostępne na trasie.
  • Trudność umiarkowana, z możliwością bliższego poznania kultury tubylców.
  • Wysokość 4230 m.
  • Start i koniec w jednym miejscu - wioska Jomsom.

Annapurna czy Manaslu?

Annapurna Base Camp

Annapurna to wspaniały region trekkingowy, który pokaże Ci wszystko co jest dostępne w Nepalu i Hiamalajach. W regionie Annapurna masz do dyspozycji trekkingi bazujące na zwiedzaniu, poznawaniu kultury i ludności Nepalu.

Annapurna Circuit Trek - to 24 dniowy treking, który wiedzie Cię pomiędzy najwyższymi szczytami świata.

W Himalajach najwyższe góry mają ponad 8 tys m n.p.m. a w samym Nepalu możesz zobaczyć osiem z nich podczas trekkingów wokół gór. Z łątwością odnajdziesz szlaki, które poprowadzą Cie pod ostatnie bazy wypadowe Everest Base Camp

Manaslu Trekking to wyjątkowy szlak, który pokaże Ci kulturę, religię oraz ludzi Nepalu. Region ten jest otwarty dla turystów od 1991 roku, jednak dostęp tutaj był utrudniony ze względu na brak właściwej drogi, którą dopiero wybudowano.

01.

Przygotowanie do Trekkingu w Nepalu

Jeśli na codzień jesteś aktywny chociaż w minimalnym stopniu, jesteśmy w stanie wytypować dla Ciebie trekking w Nepalu, któremu sprostasz bez większych wyzwań.

02.

Przygotowanie plecaka na wyprawę do Nepalu

Jeśli wybierzemy już odpowiedni trekking, który spełnia Twoje oczekiwania prześlemy Ci listę ekwipunku niezbędnego w plecaku. Wypunktujemy to co jest niezbędne, jak również rzeczy dodatkowe, które umilą podróż, niezapominaj jednak, że to Ty dźwigasz swój plecak

03.

Przygotowanie dokumentów do Nepalu

Zatroszczymy się o wszystkie dokumenty w celu wyjazdu od biletów lotniczych aż po rezerwację pensjonatów. Pamiętaj, że niektóre trekkingi wymagają dodatkowych dokumentów, dlatego zdaj się na nas.