Wyjazdy Himalaje

Chcesz zdobywać wysokie góry? Trekkingi w Nepalu trwają nawet kilkanaście dni!
Przyjedź do Nepalu na wyprawę życia!

Trekking w Himalajach

Jeżeli pragniesz odwiedzić Nepal oraz te doskonały ośnieżone szczyty, a także zapierające dech w piersiach widoki musisz skorzystać z trekkingu w Himalajach! Jest to doskonała okazja, aby zdecydować się na wyprawę życia, która przyniesie wam wiele przygód i sprawi, że nie zapomnicie o nich nigdy w życiu! Trekking w Himalajach jest wyśmienitą propozycją, z której powinien skorzystać każdy podróżnik. Warto jednak wiedzieć, jaką porą roku należy wybrać się do Nepalu. 

Najlepszym okresem będzie jesień i miesiące od września do początku grudnia oraz jesień od marca do maja. Inne miesiące niestety mogą okazać się zbyt mroźne bądź deszczowe. Trekking w Himalajach zagwarantuje wspomnienia, których nie da się wymazać. Wybierając do tego najlepszą porę, możecie przynieść sobie wiele chwil, które pozostaną z wami na zawsze. 

Co z prądem w Himalajach?Trekking w Himalajach

Nepal, choć jest, mało zurbanizowanym miastem istnieje, w nim prąd jak w każdym innym państwie. Warto jednak wziąć ze sobą powerbanki. Jednak je także trzeba naładować, dlatego, mogą z tym wiązać się dodatkowe opłaty, jednak nie zawsze tak jest. 

Trekking w Himalajach to znakomite rozwiązanie, które przyniesie każdemu same korzyści. Do wyboru masz wiele trekkingów jak na przykład wokół Annapurny czy Everestu. Każdy może wybrać do swoich potrzeb.

Annapurna czy Manaslu?

Annapurna Base Camp

Annapurna to wspaniały region trekkingowy, który pokaże Ci wszystko co jest dostępne w Nepalu i Hiamalajach. W regionie Annapurna masz do dyspozycji trekkingi bazujące na zwiedzaniu, poznawaniu kultury i ludności Nepalu.

Annapurna Circuit Trek - to 24 dniowy treking, który wiedzie Cię pomiędzy najwyższymi szczytami świata.

W Himalajach najwyższe góry mają ponad 8 tys m n.p.m. a w samym Nepalu możesz zobaczyć osiem z nich podczas trekkingów wokół gór. Z łątwością odnajdziesz szlaki, które poprowadzą Cie pod ostatnie bazy wypadowe Everest Base Camp

Manaslu Trekking to wyjątkowy szlak, który pokaże Ci kulturę, religię oraz ludzi Nepalu. Region ten jest otwarty dla turystów od 1991 roku, jednak dostęp tutaj był utrudniony ze względu na brak właściwej drogi, którą dopiero wybudowano.

01.

Przygotowanie do Trekkingu w Nepalu

Jeśli na codzień jesteś aktywny chociaż w minimalnym stopniu, jesteśmy w stanie wytypować dla Ciebie trekking w Nepalu, któremu sprostasz bez większych wyzwań.

02.

Przygotowanie plecaka na wyprawę do Nepalu

Jeśli wybierzemy już odpowiedni trekking, który spełnia Twoje oczekiwania prześlemy Ci listę ekwipunku niezbędnego w plecaku. Wypunktujemy to co jest niezbędne, jak również rzeczy dodatkowe, które umilą podróż, niezapominaj jednak, że to Ty dźwigasz swój plecak

03.

Przygotowanie dokumentów do Nepalu

Zatroszczymy się o wszystkie dokumenty w celu wyjazdu od biletów lotniczych aż po rezerwację pensjonatów. Pamiętaj, że niektóre trekkingi wymagają dodatkowych dokumentów, dlatego zdaj się na nas.